2 Mart 2018 Cuma
KOZLU MADEN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ
Dünyanın en zor ve en anlamlı mesleğini icra eden madencilerimiz her türlü tehlike ve zorluk altında mücadele ederek evlerine ekmek götürmektedirler. Toplumumuzun madencilere karşı çok büyük bir vefa borcu bulunmaktadır.

Ve bugün, 1992 yılında Zonguldak’ta Türkiye Taş Kömürü (TTK) Müessesesinde yaşanan ve 263 maden işçisinin hayatını kaybettiği Kozlu Maden faciasının 26.yıldönümüdür.

Konfederasyonumuz üyesi Genel Maden İşçileri Sendikamız bu elim olayın 26. Yıldönümünde hayatlarını kaybeden 263 işçimiz için 5 Mart 2018 Pazartesi günü saat 07:45’te TTK Kozlu Müessesesi Zonguldak’ta bir anma töreni düzenlemektedir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle TÜRK-İŞ topluluğu olarak göz göre göre yeni acılar ve sorunlar yaşamamak için, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasaların uygulanmasının önemini bir kez daha belirterek, tüm madencilerimizi bir kez daha rahmet, sevgi ve saygıyla anıyoruz. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 186 187 188 189 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara