31 Temmuz 2016 Pazar
KURULUŞUMUZUN 64. YILI KUTLU OLSUN
Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), 64’üncü kuruluş yıldönümüne ulaşmanın onurunu yaşamaktadır.

TÜRK-İŞ, 31 Temmuz 1952 tarihinde bir araya gelen 10 federasyon ve işçi sendikaları birliği tarafından kurulmuştur. Tabandan gelen işçi hareketinin en üst örgütüdür.

TÜRK-İŞ, Türkiye'de  işçilerin birlikte ve topluca, bir teşkilat içinde toplanarak hak arama, alınan hakları koruyup geliştirme, sosyal ve ekonomik dayanışma çalışmalarını yaptıkları ilk ve en büyük işçi konfederasyonudur.

TÜRK-İŞ, kurulduğu günden bu yana işçilerin hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmış, ülkemizin özgür, demokratik bir refah devleti olmasını arzulamıştır.

TÜRK-İŞ, her şeyden önce, sağlıklı bir demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla ülkemizde egemen olmasının mücadelesini veren bir kuruluş olmuştur. Ülke sorunlarını ve çıkarlarını her şeyin üstünde tutmasını bilmiş bir işçi örgütüdür.

15 Temmuz gecesi darbe girişimi yapmaya çalışanlara karşı alınan tavır bunun en büyük ispatlarından biri olmuştur. Günlerce 1 milyon üyesiyle meydanlarda bulunmuş, darbe girişiminin sonuna kadar karşısında yer almış ve yer almaya devam edecektir.

Ekmek, Barış ve Özgürlük mücadelesinde 64 yıllık onurlu bir geçmişi bulunan TÜRK-İŞ, bundan böyle de aynı amaç ve ilkeler doğrultusunda mücadelesini sürdürecektir.

TÜRK-İŞ’in kurucusu olan işçi hareketinin öncülerine, bu mücadeleye emek vermiş işçi liderleri ve temsilcilerinden  ebediyete intikal edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.  TÜRK-İŞ’i var eden ve bunun için çaba gösteren tüm emekçilere teşekkürü borç biliyoruz.

Konfederasyonumuzun  64’üncü kuruluş yıldönümünün başta TÜRK-İŞ topluluğu olmak üzere tüm çalışanlara ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara