13 Kasım 2015 Cuma
L-20 HEYETİ İSLAHİYE 1. GEÇİCİ BARINMA MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, ITUC Genel Sekreteri Sharan BURROW ve 11 kişiden oluşan L-20 Heyeti İslahiye 1. Geçici Barınma Merkezini ziyaret ederek Suriyeli mülteciler hakkında bilgi aldı.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, ITUC Genel Sekreteri Sharan BURROW ve 11 kişiden oluşan L-20 Heyeti İslahiye 1. Geçici Barınma Merkezini ziyaret ederek Suriyeli mülteciler hakkında bilgi aldı. 12 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ziyarete İslahiye Kaymakamı Ramazan YILDIRIM ve Barınma Merkezinin üst düzey yöneticileri de katıldı. İslahiye Kaymakamı YILDIRIM Barınma Merkezinde 8600 Suriyeli mülteciyi ağırladıklarını ve onlara her türlü imkanı sağladıklarını belirtti. L-20 Heyeti Barınma Merkezi içinde yer alan okulları, sosyal tesisleri gezerek bizzat Barınma Merkezinde ikamet eden mültecilerle görüşme fırsatı buldular. Ziyaret sonunda ITUC Genel Sekreteri şu ana kadar dünya genelinde birçok barınma merkezini ziyaret ettiğini ve İslahiye 1. Geçici Barınma Merkezinin şu ana kadar gördüğü en iyi ve organize barınma merkezi olduğunu belirtti. Genel Sekreter BURROW ayrıca Suriyeli mülteciler ile ilgili sorumlulukların sadece Türkiye’ye bırakılmaması gerektiğini, tüm gelişmiş ülkelerin bu yükümlülüğü paylaşmak zorunda olduklarını ve bizzat uluslararası sendikal hareket olarak bunun savunuculuğunu yapacaklarını belirtti. Heyet ziyaretin ardından G-20 Zirvesine katılmak üzere Antalya’ya hareket etti.    

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara