15 Kasım 2015 Pazar
L20 B20 ZİRVESİ
B20 ve L 20’nin “Büyüme ve İstihdam İçin Daha Kapsamlı Bir Çerçeve” başlıklı oturumun açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Oturuma TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ve L 20 Türkiye Dönem Başkanı Ergün Atalay ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı ve B 20 Türkiye Dönem Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu katıldı.

Antalya’da ayrı ayrı zirveleri gerçekleşen L 20 ve B 20 ‘nin ortak oturum yapmasını önemli bulduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, etkin ekonomi ve istihdam politikalarının uygulanabilmesi için işçi ve işveren temsilcileri arasında güçlü bir sosyal diyaloğun tesis edilmesi şarttır ve bu diyaloğun G 20 çerçevesinde başarılabilmiş olması memnuniyet vericidir dedi.

L 20 Türkiye Dönem Başkanı  Ergün Atalay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a L 20 adına soru sorması için ITUC Genel Sekreteri Sharan Burrow’a söz verdi. L 20 adına sorulan soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

“Bende işverenlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum; biraz az kazanın, kazandıklarınızı dar gelirli insanlarla paylaşın, fakiri tahrik etmeyin, paylaşımcı anlayışı hayatımıza egemen kılalım. Buradan bir şeyi vurgulamak isterim. Hepimiz ölüp gideceğiz. Paraları beraberimizde götürüyor muyuz? Onlar bu dünyada kalıyor. Gel bunun bir kısmını işçinle paylaş, ondan sonrada gök kubbede hoş bir seda bırak. Öldükten sonra da ardından gerçekten işçisinin hakkını çok ciddi manada gözetir, maaşınıda iyi bir konumda verirdi desinler” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 221 222 223 224 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara