4 Haziran 2014 Çarşamba
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ, TÜRK-İŞ GENEL MERKEZİNE ZİYARETTE BULUNDU.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün TÜRK-İŞ Genel Merkezine gelerek, Genel Başkan Ergün Atalay ve Yönetim Kuruluyla Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerine görüşmelerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  TÜRK-İŞ Genel Merkezine yaptığı ziyarette, Genel Başkan Ergün Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve Cumhurbaşkanı adayı hakkında görüşmelerde bulundu. TÜRK-İŞ Yönetim Kuruluyla birlikte düzenlenen basın toplantısında Bahçeli özetle şu konulara değindi:

 Bugün MHP’nin Başkanlık divanı üyeleriyle birlikte Türk toplumsal hayatının önemli kuruluşlarından birisi olan TÜRK-İŞ’i ziyaret ederek, Türkiye’nin gündeminde bulunmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinde düşüncelerimizi paylaşmak arzusuyla görüşme sağlamış bulunduk. Türkiye’nin birden fazla gündemi bulunmaktadır. Ancak önemli gündem ve öncelikli olanı 28 Ağustos 2014 tarihinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün görev süresinin dolmasıyla başlamış olan, Cumhurbaşkanlık seçim sürecidir. Hepinizin bildiği gibi 29 Haziran’la 3 Temmuz arasında adayların başvuruları sağlanmış olacak. Mevcut adaylar kim ise onların ilk turu 10 Ağustos, ikinci turu 24 Ağustos’ta olmak üzere seçimler yapılacaktır. Öncelikle Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk defa halk oylamasıyla halk tarafından seçilecektir. Bu yeni bir uygulamadır. Bu uygulamanın nasıl yapılacağına dair kanun mevcuttur. Fakat çok yetersiz ve sığ bir kanun olmuştur. İlk tecrübeyi bu uygulamadan sonra elde etmiş olacağız. O sebepten dolayı Cumhurbaşkanlığı seçimlerini önemsemeliyiz. Geçmiş dönemde yapılmış olan ondokuz seçimin önünü arkasını kavramalıyız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin nasıl bir toplumsal kargaşaya, nasıl bir siyasi buhrana sebebiyet verdiğini ara rejimlerle nasıl etkilendiğini de görmeliyiz. Milliyetçi Hareket Partisi önemini kavramış olduğu bu seçimi Türkiye de tekrar bir sosyal kargaşaya toplumsal hareketliliğe sebebiyet vermeyecek bir olgunluk içinde gerçekleşmesi için önce hayatta bulunan Cumhurbaşkanlarımızı ziyaret etmiştir, ardından Meclis Başkanı, arkasından siyasi partiler bu hafta içinde de Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etmek suretiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Öncelikle Cumhurbaşkanlığının önemi, Cumhurbaşkanlığının vasıfları üzerinden bir sosyal zemin oluşturup daha sonra da böyle bir vasfa dayalı Cumhurbaşkanı kim olabiliri bulmak suretiyle Türkiye’yi daha sağlıklı, daha istikralı, daha huzurlu bir yönetime kavuşturabilecek hayırlı bir adımın atılmasını arzulamaktayız. Çalışmalarımız bu yöndedir. TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve değerli İcra Kurulu üyeleriyle yapmış olduğumuz görüşmeler sırasında hepimizin ortak temennisinin bu olduğunu biliyoruz. Süreçte bu olgunluk içinde gelişir inşallah.

 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Buradan bir kez daha maden emekçisi şehitlerimizi rahmetle anıyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum. TÜRK-İŞ’e ve tüm işçi hareketine baş sağlığı diliyorum…

 

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara