23 Kasım 2015 Pazartesi
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Atalay’ın TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şu şekildedir;

Öğretmenler,  zor koşullara rağmen, çalışma istek ve arzularını kaybetmeden çocuk ve gençlerimizi yetiştiren, onları yarınlara hazırlayan en önemli rehberlerdir.

Öğretmenler nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, dolayısıyla geleceği inşa etmede en büyük paya sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, kalkınmasını, başarısını ve bugün dünyadaki konumunu Cumhuriyet Öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillere borçludur. Ülkemizin bilim ve sanat alanında öne çıkan bütün değerlerinde öğretmenlerimizin izi vardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaracak olanlar yanlız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 221 222 223 224 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara