24 Kasım 2020 Salı
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Öğretmenler nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, dolayısıyla geleceği inşa etmede en büyük paya sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti, kalkınmasını, başarısını ve bugün dünyadaki konumunu Cumhuriyet Öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillere borçludur. Ülkemizin bilim ve sanat alanında öne çıkan bütün değerlerinde öğretmenlerimizin izi vardır. 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün yaptığı konuşmada “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle, yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurgulamıştır.  

Yaşadığımız koronavirüs salgını nedeniyle Dünya genelinde sağlık ve ekonominin yanı sıra eğitim konusunda da oldukça zorlu bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde öğretmenlerimiz zor koşullara rağmen büyük özveri, sabır ve sevgiyle gençlerimizi yetiştiren, bilinçlendiren ve onları psikolojik olarak yarınlara hazırlayan en önemli rehberlerdir. 

Dünya genelinde salgının sona ermesiyle öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi sağlıklı bir şekilde yeniden okullarda görmek en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz.”

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara