24 Kasım 2019 Pazar
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yarınlara güvenle, umutla taşıyacak olan sistem eğitimdir ve eğitimin uygulayıcıları da öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz, zor koşullara rağmen büyük özveri, sabır ve sevgiyle gençlerimizi yetiştiren, onları yarınlara hazırlayan en önemli rehberlerdir.

Türkiye Cumhuriyeti, kalkınmasını, başarısını ve bugün dünyadaki konumunu Cumhuriyet Öğretmenlerinin yetiştirdiği nesillere borçludur. Ülkemizin bilim ve sanat alanında öne çıkan bütün değerlerinde öğretmenlerimizin izi vardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün; “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek Türk Milleti’nin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma ülküsündeki en büyük gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz.

 

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

 

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara