24 Ocak 2014 Cuma
ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR
Muğla'daki Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine tepki için Muğla’dan yola çıkarak Ankara’ya gelmek isteyen işçilerin güvenlik güçleri tarafından il dışına çıkmalarına izin verilmedi.

Muğla'daki Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine tepki için Muğla’dan yola çıkarak Ankara’ya gelmek isteyen işçilerin güvenlik güçleri tarafından il dışına çıkmalarına izin verilmemesine rağmen 24 Ocak 2014 tarihinde TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu ve bağlı sendikalar Ankara’da, Sıhhiyede toplanarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önüne yürüdüler 

Muğla'daki Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirilmesine tepki için Muğla’dan yola çıkarak Ankara’ya gelmek isteyen işçilerin güvenlik güçleri tarafından il dışına çıkmalarına izin verilmemesine rağmen 24 Ocak 2014 tarihinde TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu ve bağlı sendikalar Ankara’da, Sıhhiyede toplanarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı önüne yürüdüler. Burada bir konuşma yapan Genel Başkan Ergün Atalay özetle şunları söyledi; “Muğla’daki özelleştirme ihalesine katılan 15 firmanın 13’ü geri çekildi. Geriye iki firma kaldı. Herkes şunu çok iyi anlamalı, biz bu hükümete özelleştirmeleri yaptırmayacağız. İşçi hareketinin birçok problemi varken bu işlerle uğraşan hükümete sandıkta hesap sormak sizin de bizim de boynumuzun borcu.”
Tes-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hasan Tahsin Zengin ve Türkiye Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul’un işçilere hitaben konuşma yapmalarının ardından eylem sona erdi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara