24 Şubat 2021 Çarşamba
“PANDEMİ SONRASI ÇALIŞMA HAYATI” KONULU EĞİTİM PROGRAMI ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ
“Pandemi Sonrası Çalışma Hayatı” konulu eğitim programımız 24 Şubat 2021 Çarşamba günü uzaktan çevrim içi olarak düzenlendi.

Uzaktan çevrim içi olarak gerçekleşen eğitim programımızın açılış konuşmasını Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT yaptı. 

Nazmi IRGAT açılış konuşmasında; bu eğitimle pandemi süresince çalışanlar için neler yapılabileceği, bizi nasıl bir çalışma hayatının beklediği, sendikalar olarak nasıl tedbirlerin alınması gerektiği hususlarının değerlendirilmesini hedeflediğini belirtti. Ayrıca, yetersiz nakdi yardımların ve işten çıkarılma korkusunun insanları ümitsizliğe sürüklediğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Av. Dr. Murat ÖZVERİ sunumunu gerçekleştirdi.

Av. Dr. Murat ÖZVERİ sunumunda, pandemi sürecinde çalışma hayatında karşılaşılan sorunların hukuki açıdan değerlendirmesini yaptı. Eğitim sonrası sendika yönetici ve uzmanlarının sorularını cevaplandırdı.

Soru cevap kısmında; toplu sözleşmelerle bu sürecin işçiler için nasıl daha koruyucu hale getirebileceği, çalışma süreleri, pandemi sürecinde mevzuattaki koruyucu hükümler, pandemide işten çıkarmalar, ücretsiz izin, nakdi yardımlar, kısa çalışma, evden çalışma konularına değinildi. 

Eğitim programına çok sayıda sendika yöneticileri ve uzmanları katıldı.

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara