9 Nisan 2021 Cuma
POLİS TEŞKİLATIMIZIN 176.YILI KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yılı ve Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biri olan Polis Teşkilatımız, 176 yıllık deneyimi ile ülkemizin en köklü kurumları arasındadır. Vatan toprağının her köşesinde huzur ve güvenliği sağlayan, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunmasını çabalayan, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehditlere karşı mücadele eden, gücünü Kanunlardan desteğini de halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı’mız kendilerine verilen bu özverili görevi başarı ile sürdürmektedir.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, Anayasa ile çerçevesi çizilmiş temel hak ve özgürlüklerin kullanılmasını sağlamak, Kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarının teminatı olmak amacıyla kutsi bir görev üstlenmiştir.

Özellikle Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgını başta olmak üzere, milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde çalışan Polis Teşkilatı mensuplarımız görevlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. 

Bu duygu ve düşüncelerle TÜRK-İŞ topluluğu olarak Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Görevi başında bulunan Polis Teşkilatı mensuplarına da aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz."

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara