25 Temmuz 2014 Cuma
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Ramazan Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda tüm ulusun barış içinde, huzurlu bir bayram geçirmesi temennisinde bulunarak aşağıdaki hususlara mesajında yer verdi:

“İçinde bulunduğumuz dönem hem ülkemiz, hem dünyada yaşanan gelişmeler nedeniyle sıkıntılı ve acı dolu olmuştur. Türkiye’de yakın zamanda yaşanan ve iş cinayeti olarak tanımlanan Soma faciası sonucu 301 işçimiz şehit olmuş ve yüzlercesi de yaralanmıştır. Bu bayram o yetim çocuklarımız açısından yokluklarla yaşanacak ilk bayram olacaktır. Ramazan Bayramı vesilesiyle şehitlerimize bir kere daha Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz. Umuyoruz ki, bu faciadan çıkartılacak derslerle yeniden bu faciaların yaşanmaması sağlanacaktır.

Ülkede geçmişten bu yana uygulanan özelleştirme politikalarının son örneği, Yatağan-Yeniköy-Kemerköy Termik santralleri ve buraya kömür sağlayan kömür madenlerinde olmuştur.  Burada çalışan binlerce işçi ailesi ile birlikte ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak politikaların uygulanmasını beklemektedir. TÜRK-İŞ bu haklı mücadelenin yanında olmuş ve üye sendikalarıyla birlikte yaşanan sorunlara kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışmıştır.

En son yaşanan ve gündemi oluşturan gelişmelerin yanı sıra ülkenin birçok yanında hak mücadelesi veren ekmeğini büyütmek için grevde olan işçilerimiz bulunmaktadır. Bütün bu işçilerin hak temelli mücadelelerini bu bayram vesilesiyle selamlıyor ve haklı mücadelelerini destekliyoruz.

Çalışma hayatında yaşanan sorunlarımız devam etmektedir. Bir yandan taşeronlaşma, işsizlik, esnek çalışma, geçici işçi sorunları, işçi sağlığı ve güvenliği sorunları, yetersiz ücretler, adaletsiz gelir dağılımı gibi sorunlarımız devam etmektedir. Bu sorunların işçilerin talepleri doğrultusunda çözüme kavuşturulması öncelikli konumuzdur. Ülkede yaşanan sıkıntılarımız süregelirken Gazze’de Filistin halkına karşı girişilen insanlık dışı katliam hepimizi derinden üzmüştür. İslam aleminin bu kutsal sayılan döneminde sürdürülen bu katliamı şiddetle kınıyoruz. Başta Gazze ve Filistin halkı olmak üzere insanlık dışı zulüm sona erdirilmeli ve ateşkes sağlanmalı, bayram her şeye rağmen Ramazan Bayramı‘nın gerektirdiği barış ve kardeşlik duygusu ile Filistin’de egemen olmalıdır. Başta işçiler olmak üzere tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlarız."

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara