12 Mayıs 2021 Çarşamba
RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Dünya genelinde insan hayatını derinden etkileyen, alışılageldik yaşama ve çalışma koşullarına ciddi kısıtlamalar getiren koronavirüs salgını nedeniyle alışık olmadığımız bir Ramazan ayını geride bırakarak yine alışık olmadığımız bir bayrama adım atıyoruz.

Hemen hemen bütün ülkelerde çalışma yaşamına olumsuz etkilerinin yanında dini hayatı da kısıtlayan koronavirüs salgını nedeniyle ibadethaneler ve ibadet etmek isteyenler mahzun ve mahrum kaldılar. Çalışan, üreten, alın teri döken on binlerce vatandaşımız da benzer mahrumiyeti ve mahzunluğu yaşadı.

Buna karşın “Tam kapanma” döneminde dahi üretmeye devam etmemiz, biz işçilerin/emekçilerin dünya ve ülkemiz için hayati önemini ortaya koymaktadır. Dünyanın her yerinde emekçiler, bu zorlu dönemin üstesinden gelinmesi için en ön safta mücadele vermekte; temel hizmetler, işçilerin özverileriyle sürdürülmektedir.

TÜRK-İŞ olarak; yaşanılan bu zorlu koşullarda yaşam hakkımıza saygı duyulmasını, insan onuruna yakışır çalışma koşullarının bizlere sağlanmasını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Bu vesileyle salgının ve geçim sıkıntısının son bulduğu, herkesin özgür ve huzurlu bir şekilde sevdikleriyle kavuştuğu nice bayramlar görülmesi ümidiyle aziz milletimizin ve müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara