9 Mayıs 2016 Pazartesi
ŞEKERLE OYNAMA, GIDAMIZLA OYNAMA, ŞEKERDEN VAZGEÇME.
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY ANKARA ŞEKER FABRİKALARINDA.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY 9 Mayıs 2016 tarihinde ŞEKER-İŞ Sendikası yöneticileriyle birlikte Şeker Fabrikası çalışanlarının hiçbir ücret talep etmeden 1 ay boyunca fabrikaların tüm bölümlerinde günde 2 saat fazla çalışma eylemine destek olmak üzere Ankara Şeker Fabrikasına gitti.

Fabrikada ŞEKER-İŞ üyelerine hitaben bir konuşma yapan Atalay, 1926 yılında Uşak Şeker Fabrikasıyla başlayan serüvenin Ağrı, Kars, Konya ve Çorum Fabrikalarıyla devam ettigini, bu fabrikaların kurulmalarındaki amacın o bölgelerde yaşayan halka ve çiftçiye istihdam sağlamak ve bölgelerin sanayileşmesini hızlandırmak olduğunu belirtti.

Şeker fabrikalarının ihtiyaç neticesinde kurulduğunu vurgulayan ATALAY bu fabrikaların özelleştirme kapsamından çıkarılmasını,  nişasta bazlı ve GDO'lu tüketimin engellenerek doğal üretime devam edilmesi taleplerini yineledi.

5 ay 29 gün çalışan geçici Şeker ve Demiryolu işçilerinin durumunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile tekrar görüştüğünü ifade eden Atalay, Sayın Bakanın bu işin takipcisi olacağına dair söz verdiğini belirtti. Atalay, öncelikli taleplerinin geçici işçilere kadro verilmesi olduğunu yineledi. Şeker Fabrikalarında 12 ay boyunca iş olduğunu belirten Atalay, Şeker Fabrikaları yetkililerine Hazineye müracaat ederek geçici işcileri 12 ay boyunca çalıştırma talebinde bulunmaları çağrısı yaptı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 228 229 230 231 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara