2 Mart 2020 Pazartesi
STK TEMSİLCİLERİNDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A İDLİB İÇİN 'DESTEK' MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, 2 Mart 2020 pazartesi günü Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Genel Başkan Ergün ATALAY ve 30'yakın STK temsilcisini kabul etti.
Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen heyet devletimizin, ordumuzun yanındayız’ mesajı verirken, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'da, Türkiye'nin Suriye sınırlarında ve özellikle İdlib'de tarihi bir mücadele verdiği bu dönemde, gösterdikleri birlik ve beraberlik için STK temsilcilerine teşekkür etti.?
Kabul ettiği sivil toplum kuruluşlarının, işçisinden işverenine, memurundan çiftçisine, esnafından sanayicisine kadar milletin her kesimini temsil ettiğini belirten Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, "Her zaman ifade ettiğim gibi Türkiye'nin en büyük gücü işte bu birliği, beraberliği, kardeşliği ve dayanışmasıdır. Bizler böyle yumruk gibi bir arada olduğumuz, bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlendiğimiz sürece Allah'ın izniyle bu ülkenin sırtını yere getirebilecek hiçbir güç yoktur." ifadelerini kullandı.

Neyrab Havaalanı'nın dün kullanılamaz hale getirildiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, STK temsilcilerine şöyle seslendi:

"Sizlerden beklentimiz, bu mücadeleye kendi alanınızdaki gayretlerinizle destek vermenizdir. Şayet Türkiye'nin son 17 yılda diğer alanlarla birlikte savunma sanayinde kat ettiği mesafe olmasaydı, bugün böyle bir mücadeleyi çok daha zor şartlarda yürütmeye çalışıyor olacaktık. Çünkü birileri 'silah, mühimmat göndersin de ondan sonra ben bu mücadeleyi yürüteyim' derseniz, sizi geçmişte olduğu gibi yaya bırakırlar. Böyle de yaptılar." 

- "Yerli İHA, SİHA'larımız var"

Türkiye'nin kendi silahını üretip, bunlarla mücadeleyi sürdürdüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, şunları kaydetti: 

"Kimsenin inayetine, desteğine, yardımına ihtiyaç duymadan harekatlarımızı icra edebiliyorsak bugüne kadar döktüğümüz terler, elde ettiğimiz neticeler sayesindedir. Artık bizim yerli İHA'larımız, SİHA'larımız var ve bütün bunlarla beraber buralarda icra-i faaliyet yapıyoruz. Geleceğimize daha güvenle bakabilmek için, sahada askerimizle, ticarette, sanayide, tarımda, üretimde, hizmette sizlerle saflarımızı daha sıklaştırarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Sizler daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok ihraç ederek, daha çok istihdam sağlayarak hem kendiniz daha çok kazanacak, hem de ülkemize daha çok kazandıracaksınız. Rabbimden tüm şehitlerimizin şehadetini mübarek eylemesini, onları cennetiyle, cemaliyle müşerref kılmasını niyaz ediyorum. Gazilerimize Rabbimden şifalar temenni ediyorum. Temennimiz bir an önce bu mücadeleyi zaferle neticelendirerek daha fazla kan dökülmesinin önüne geçmektir. Bunun için sahadaki mücadelemiz yanında tüm diplomatik kanalları kullanıyoruz."

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verdikleri, şehitlerin acısına ortak oldukları, birliği ve beraberliği teyit ettikleri için sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara