18 Mart 2017 Cumartesi
TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, KOOP-İŞ Sendikası ile Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği arasında imzalanan toplu İş sözleşmesi törenine katıldı.

İmza töreninin öcesinde söz alan TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Tarım Kredi Kooperatiflerinin önemine değindi. Ülke ekonomisine katkısının göz ardı edilemecegine değinen Alemdar, Koop-İş Sendikasının 1964 yılında Tarım Kredi Çalışanları Tarafından kuruluduğunu hatırlatarak, "Tarım Kredi bizim evimiz, yuvamızdır." sözleri ile Koop-İş için Tarım Kredi Kooperatiflerinin önemine dikkat çekti. 

ALEMDAR, süresi üç yıl olan bu sözleşme ile çalışanlar arasındaki farklı taban aylığı uygulamasının düzene kavuştuğunu, çalışşanların birinci yıl içinde yüzde 12.5 ücret iyileşmesine kavuşacağını belirtti.

Genel Başkan Ergün ATALAY konuşmasında Koop-İş Sendikasının TÜRK-İŞ Teşkilatının önemli bir parçası olduğunu belirterek bu imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin Koop-İş Sendikasına ve üyelerine hayırlı olması dileğinde bulundu.

ATALAY ayrıca 190 bin kamu işçisinin protokol beklediğini, Taşeron işçilerinde göz ardı edilmeden gerekli düzenlemerin beklendiğini hatırlattı. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK ile Çalışma Bakanlığı döneminde iyi ilişkiler içerisinde olduklarını hatırlatan ATALAY, Kamu İşçileri ve Taşeron işçiler ile imzalanmasını istediğimiz prokollerde desteklerini beklediğini belirti.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK konuşmasında, imzalanan Tarım Kredi Kooperatifleri Toplu İş Sözleşmesinin 5 bin kişiyi aileleri ile birlikte 20 bin kişinin yararına olacagını belirtti. 2017'den itibaren 3 yılı kapsayacak bu sözleşmenin çalışana yüzde 12,5 getirisi olacagının altını çizdi.

Törene; Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, Tarım Kredi Kooperatifler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü'nün katıldı.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 176 177 178 179 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara