13 Şubat 2020 Perşembe
TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NDAN TÜRK-İŞ'E ZİYARET
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU, 13 Şubat 2020 Perşembe günü Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti.

Toplumun sorunlarının sadece çalışanların omuzlarına yüklenmemesi gerektiğini vurgulayan KARAMOLLAOĞLU, bir ülkede asgari ücretin 50 sene boyunca hep açlık sınırında müzakere edilmesini ciddi bir yanlışlık olarak nitelendirdi.

KARAMOLLAOĞLU, "Gelişmiş ülkelerin hiçbirinde asgari ücret açlık sınırında müzakere edilmiyor şu an. 'Karnını doyur' diyemezsiniz kimseye. Elbette bu bir günde olmaz. Ama belli bir süreç içerisinde adımlar atılabilmeli. Ona göre de bir ücret artışı ortaya konulmalı" dedi.

Karamollaoğlu ayrıca TÜRK-İŞ'in, Genel Başkan Ergün ATALAY döneminde verimli çalışmalar yaptığını aktardı. 

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY da Saadet Partisi heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

ATALAY, TÜRK-İŞ'in hazırladığı "Türkiye'de Yaşayan Suriyeli Sığınmacılar ve Kayıt Dışı Göçmenler" raporu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Suriyeli işçilerin sigortasız, yaklaşık 14 saat çalıştırıldıklarını ve asgari ücretin altında maaş aldıklarını ifade eden ATALAY, bu sorunun işçi ve işveren dahil olmak üzere herkesi ilgilendirdiğini kaydetti.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 230 231 232 233 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara