31 Ocak 2018 Çarşamba
TERÖR, BİRLİĞİMİZİ ASLA BOZAMAYACAK
TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün ATALAY, İdlib'in kuzeyinde intikal halinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri konvoyuna düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yayınladı.

Dün akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin İdlib Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü faaliyetleri kapsamında, İdlib’in kuzeyinde intikal halinde olan konvoya gerçekleştirilen hain terör saldırısı neticesinde, konfederasyonumuza bağlı TES-İŞ Sendikasına üye TSK mensubu ve DSİ çalışanları Yasin TANBOĞA ve Mahmut PAKYÜREK şehit düşmüştür.

Aynı saldırıda Uzman Çavuş Ömer GÜNEŞ yaralanmıştır.

22 Ocak 2018 Pazartesi günü Afrin bölgesinden Hatay’ın Kırıkhan içesine atılan roket saldırısı neticesinde TEDAŞ (ENERJİ-SA) işçisi ve Konfederasyonumuza bağlı TES-İŞ Sendikası üyesi Şahin ELİTAŞ'ta şehit düşmüştü.
 
Hain terör örgütleri, dün de olduğu gibi bugün de silahsız kamu görevlilerini ve masumlarını hedef alarak haince saldırılar düzenlemektedir. Bölücü terör örgütlerinin yaptığı bu kalleşçe saldırıları görmezden gelenleri ve bu örgütleri destekleyip onlarla birlikte hareket eden zihniyetleri de şiddetle lanetliyoruz. Ayrıca Mehmetçiğimizin haklı olarak başlatmış olduğu “Zeytin Dalı Harekatı”nı da başarıyla tamamlayacağından en ufak bir şüphemiz olmadığını da bir kez daha dile getiriyoruz.

Bu vesileyle Şehit işçilerimiz Yasin TANBOĞA, Mahmut PAKYÜREK ve Şahin ELİTAŞ’a Allah’tan rahmet, ailesine, konfederasyonumuza ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.

 
                                                                                                     TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU
                                                                                                                      ADINA
                                                                                                              GENEL BAŞKAN
                                                                                                              ERGÜN ATALAY

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 . . . 182 183 184 185 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara