14 Kasım 2015 Cumartesi
TERÖR SALDIRILARINI ŞİDDETLE KINIYORUZ
“FRANSA’NIN BAŞKENTİ PARİS’TE MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRILARI TÜM İNSANLIĞA YÖNELİKTİR. TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU TERÖR SALDIRILARINI ŞİDDETLE KINAMAKTADIR”


Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım 2015 akşamı yapılan terör saldırıları sonucu, son açıklamalara göre 153 kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi yaralanmıştır. TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Paris’te meydana gelen terör olayını şiddetle kınamış ve saldırıları “insanlığa yönelik bir şiddet hareketi” olarak tanımlamıştır.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklama şu şekildedir: 

“L20 (Emek 20) Grubu olarak, Türkiye’nin Dönem Başkanlığını yaptığı G20 çalışmaları Antalya’da devam ederken öğrendiğimiz Paris’te meydana gelen terör saldırıları hepimizi derinden yaralamıştır.

Ülke ve millet olarak, terörün yol açtığı sosyal tahribatı çok iyi biliyoruz.  Sancılı bir dönemi yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz. 

Bu ülkenin vatandaşları, çalışan ve üreten kesimlerin temsilcisi olarak ortak kaygıları taşıyoruz. Her şeyden önce Fransız halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralıların bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz.  

Terör kim tarafından, hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın bir insanlık suçudur. Terör eylemlerinin arkasına sığınılarak bir sonuç almak mümkün değildir. Tarih, bu gibi olaylarla toplumun baskı altına alınamayacağının ve terörü araç olarak gören zihniyetin nihayetinde bunun bedelini ödemek durumunda kaldığının sayısız örnekleriyle doludur.

Ancak terör belası nedeniyle masum vatandaşların ölümü hepimizi derinden yaralamaktadır. Ülke ve sınır tanımadan, her gün giderek tırmanan terör olayları sonucu meydana gelen ölümler bir rakam, bir bilanço değildir. Her ölüm haberi aileye, topluma düşen bir ateş topudur, ülkeyi yangın yerine çevirmektedir. 

Biz bu oynan oyunu çok iyi biliyoruz, ülkemizde acı tecrübelerini yaşadık. 

Yaşanan bu terör saldırıları, daha adil ve yaşanabilir bir dünya gerçekleştirmek çabamızı kesintiye uğratmayacaktır. Daha demokratik, daha barışçı, daha özgürlükçü bir yapıyı hep birlikte oluşturacağız.

    Hepimizin ortak paydası öncelikle insan hayatına saygıdır.”

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara