3 Ocak 2014 Cuma
TÜMTİS SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ...
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, TÜMTİS sendikamızın, Akdeniz Nakliyat işyerinde aldığı grev kararını uygulamak isteyen yöneticilere yapılan saldırıyı kınadı. Yönetim Kurulu açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Grev hakkı Türkiye’de, Anayasa, İş Kanunu, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ve Türkiye’nin onaylamış olduğu uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınmıştır. Yasal bir grevin yapılmasının engellenmeye çalışılması veya daha da ileri gidilerek yasal grev hakkını kullanan sendika yöneticisi, temsilcisi ve üyelerine fiziki saldırı bulunulması kabul edilemez. İşverenin güdümünde gerçekleştirilmiş bu saldırı, Türkiye’de işverenlerin önemli bir bölümünün sendikalara ve sendika mücadeleye yönelik bakışının bir göstergesidir.
 
TÜRK-İŞ, TÜMTİS sendikamızın yönetici, temsilci ve üyelerine yapılan saldırıyı ve Akdeniz Nakliyat işvereninin sendika düşmanı tavrını şiddetle kınamaktadır. TÜRK-İŞ, TÜMTİS’in haklı mücadelesinin yanındadır.”
 
TÜRK-İŞ  YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara