1 Mayıs 2021 Cumartesi
TÜRK-İŞ, 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'NDE TAKSİM'DE ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRDİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde önce Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koydu ardından da kazancı yokuşuna çiçek bırakarak açıklamalarda bulundu.

TÜRK-İŞ 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle önce Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı. Törene koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması kararı nedeniyle az sayıda kişinin katıldığı görüldü. Törende konuşan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı  Ergün ATALAY,  koronavirüs salgını nedeniyle yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 

Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi pandemi nedeniyle sosyal medya alanlarından taleplerini dile getirdiklerini belirten ATALAY, "Çalışanlarla ilgili şu anda, işinden olan işçiler var. Düzgün, namuslu işverenler olduğu gibi art niyetli olanları da var. Örgütlü toplum olsun istemiyor, işçiyi işten çıkarıyor, izne çıkarıyor, bunu ranta çeviriyor. 1980 yılı, ülke nüfusu 44 milyon, 2,5 milyon sendikalı işçi var. Nüfusun iki mislini geçtik, sendikalı işçi sayısında iki katına ulaşamadık." dedi.

Ardından Kazancı yokuşuna çiçek bırakan ATALAY yaptığı açıklamada, "42 yıl evvel burada arkadaşlarımızı katlettiler. Hala bunları kim yaptı, faili meçhul devam ediyor. Onu kim kurguladıysa sisteme aldıysa 15 Temmuz'u da onlar sisteme aldı. Yani bunları ortaya çıkarmadan bunlar bu ülkeye zarar vermeye devam edecekler. Onun için sağımıza solumuza dikkatli bakmak lazım. Bunlar 100 senedir var. Var olmaya devam edecekler. Bu ülkenin altı da vatan üstü de vatan" dedi. 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara