17 Aralık 2018 Pazartesi
TÜRK-İŞ, HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİ MİSAFİR ETTİ
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğrencileri ile TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TÜRK-İŞ Genel Merkez Binası Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Genel Başkan Ergün Atalay ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken öğrencilerle sohbet etti.

Hacettepe sosyal hizmetler bölümü öğretim görevlisi DR. Hicran Atatanır bu haftaki dersini TÜRK-İŞ Genel Merkez Binası Konferans Salonu'nda yaptı. TÜRK-İŞ uzmanları, Konfederasyonun çalışmaları hakkında geniş bir bilgi verdi. Öğrencilere Türk işgücü piyasası hakkında bilgi verildi. işsizlik, kayıtdışı istihdam ve yoksulluğa sebep olan diğer konular hakkında Konfederasyonun, politika önerileri anlatılırken gelecek yıllarda atılması gereken adımların neler olması gerektiğinden bahsedildi. 

Bölümlerinden mezun olduktan sonra sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapacak olan öğrenciler için yoksulluğun nedenleri anlatıldı.

Derse, Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman'da katıldı. Karaman, sokak atık toplayıcılarının çalışma koşullarını ve TÜRK-İŞ ile birlikte yürüttükleri proje hakkında bilgiler verdi. Örgütlenmesinde güçlük çekilen grupların başında olan sokak atık toplayıcıları için atılması gereken adımlardan bahsedildi. Sokak atık toplayıcıları gibi mevsimlik tarım işçileri, ev hizmetlerinde çalışanlar, kapıcılar ve kayıtdışı istihdamda yer alan diğer grupların durumları hakkında yapılması gerekenler ve Konfederasyonun politika önerileri öğrencilere anlatıldı

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 225 226 227 228 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara