24 Eylül 2013 Salı
TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURLU 24 EYLÜL 2013 SALI GÜNÜ TOPLANDI
TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, yenilenmiş TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği 24 Eylül 2013 Salı günü Konfederasyonumuz genel merkezinde olağan olarak toplanmış ve gündemindeki konuları görüşmüştür.

Başkanlar Kurulu, yapılacak çalışmaların genel kurul kararları doğrultusunda tam bir birlik ve dayanışma içinde sürdürülmesini, işçilerin talep ve isteklerinin her platformda birliktelik içinde savunulması hususundaki kararlığını teyidi etmiştir.

Başkanlar Kurulu’nda öncelikle 26-27 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak 10. Çalışma Meclisi Toplantısı gündemi değerlendirilmiştir. Çalışma Meclisi’nde görüşülecek olan Kıdem Tazminatı, Alt İşverenlik ve Özel İstihdam Büroları Aracılığı İle Geçici İş İlişkisi konularında, belirlenmiş görüş ve taleplerimizin savunulmasında ısrar edilmesi kararlaştırılmıştır.

Toplantıda ayrıca, başta Hava-İş Sendikamızın yürütmekte olduğu THY grevi olmak üzere, sendikalarımızın verdiği tüm mücadelelerin desteklendiği, sorunların çözümü ile işçi hak ve özgürlüklerinin savunulması ve iyileştirilmesi doğrultusunda etkin bir işbirliği ve dayanışma içinde davranılacağı vurgulanmıştır.

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 . . . 6 7 8 9 10 11 12 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara