13 Ekim 2015 Salı
TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU ANKARA GARI ÖNÜNE KARANFİL BIRAKTI.
TÜRK-İŞ Yönetim ve Başkanlar Kurulu, 10.10.2015 tarihinde Ankara Tren Garında meydana gelen tarihimizin en büyük terör saldırısının gerçekleştiği alana giderek karanfil bırakıp dua ettiler.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 10 Ekim 2015 gününde Ankara Tren Garında meydana gelen tarihimizin en büyük terör saldırısının gerçekleştiği alana giderek karanfil bırakıp dua ettiler. Daha sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Değerli basın mensupları

10 Ekim 2015 kara bir gün olarak tarihe geçmiştir. Ankara tren garında meydana gelen ve çok sayıda insanımızın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör eylemi, Türkiye’nin hiçbir zaman unutmayacağı kalleşçe bir katliam olmuştur. TÜRK-İŞ topluluğu olarak tüm vatandaşlarımızla birlikte yas tutmaktayız. Tarihimizin bu en büyük terör saldırısı, vatandaşlarımızın vicdanında derin bir yara açmıştır. Bu yara hiçbir zaman kapanmayacaktır. Katliamın ardındakilerin en kısa zamanda bulunması ve adalete teslim edilmesi vatandaşlarımızın vicdanı açısından hayati önem taşımaktadır. Terör şebekeleri askerimizi, polisimizi diğer güvenlik görevlilerimizi çoluk çocuk demeden sivil vatandaşlarımızı hedef almaktadır. Ülkemizi Suriye benzeri bir iç kaosa sürüklemektedir. Masum canlara kıymaktadır. Türkiye bu tuzağa düşmeyecektir. Siyasi düşüncemiz, inancımız ne olursa olsun bugün bize düşen birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, birliğimize, demokrasimize ve insanlarımızın canına kastedenlere hiçbir şekilde başarılı olamayacaklarını göstermektir. Türkiye 78 milyon vatandaşımızın ortak vatanıdır. Başka gidecek yerimiz yoktur. Çok sayıda vatandaşımızın katledildiği bu meydandan TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu ve topluluğumuz adına terörü ve ardındaki tüm güçleri şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına sabırlar diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. Hepinize saygılar sunarım.

Video
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 228 229 230 231 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara