10 Mayıs 2016 Salı
TÜRK-İŞ BÖLGE, İL TEMSİLCİLERİ VE SENDİKA ŞUBE BAŞKANLARI SEMİNERİ
ATALAY;“ Kıdem tazminatı ile ilgili şu anki durumdan geriye gitmeyiz, Rahat Olun”

TÜRK-İŞ tarafından düzenlenen TÜRK-İŞ Bölge – İl Temsilcileri ve Sendika Şube Başkanları Semineri 10 Mayıs 2016 tarihinde Antalya’nın Kemer ilçesinde başladı. 

Seminerin açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT yaptı. IRGAT konuşmasında çalışma hayatında yaşanan sorunlara, özel istihdam büroları aracılığıyla gerçekleşecek kiralık işçiliğe ve terör olaylarına değindi.

Seminere TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY da katıldı. ATALAY seminere katılan TÜRK-İŞ Bölge ve İl Temsilcileri ile TÜRK-İŞ üyesi sendikaların Şube Başkanlarına hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında TÜRK-İŞ tarafından Çanakkale’de kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramına, birlik ve beraberliğe değinen ATALAY, TÜRK-İŞ'in katkılarıya gerçekleştirilen ve Turhan ESENER adına yapılan uluslararası iş hukuku kongresi ile hafta sonu gerçekleştirilen uluslararası iş sağlığı iş güvenliği kongresi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Çalışma Ekonomisi Kongresini bu sene Erzurum’da yapacaklarını ifade eden ATALAY TÜRK-İŞ dışında hiçbir konfederasyonun bu tür bir çalışma yapmadığını belirtti.

Geçen yıl ülkemizde gerçekleştirilen L-20 Zirvesine ve ardından örgütlenme oranlarına değinen ATALAY, Türkiye’de toplam 2,5 milyon sendikalı çalışan olduğunu ve bu rakamın ülkedeki toplam çalışan sayısına göre çok düşük olduğunu söyledi.

ATALAY kıdem tazminatı ile ilgili olarak “ Şu anki durumdan geriye gitmeyiz, Rahat Olun” ifadesini kullandı. 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara