8 Aralık 2015 Salı
TÜRK İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY SAKARYA TÜRK İŞ İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ
TÜRK-İŞ 22. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan seçilen Ergün Atalay, ilk olarak memleketi Sakarya’yı ziyaret etti.


Genel Başkan Atalay, işçi olarak ilk işe başladığı, Sakarya TÜVASAŞ Fabrikasına gitti. Burada işçilerle buluşan Atalay, daha sonra Sakarya’da bulunan TÜRK-İŞ İlkokulunu ziyaret ederek burada öğrenci ve öğretmenlerle buluştu. Okulun ihtiyaçları konusunda bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Atalay; Sakarya’ya ikinci üniversite kurulması konusunda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, TÜRK-İŞ Olağan Genel Kurulunda bilgi verdiğini, Sakarya ilinin ikinci üniversiteye olan ihtiyacını dile getirdiğini ifade etti. Ayrıca ikinci üniversite kurulması için milletvekilleri ile bir komisyon kurulup konunun istişare edileceği bilgisini paylaştı.

Çalışma hayatı sorunlarına da değinen Atalay; “Önceliğimiz Türkiye, sonra temsil ettiğimiz işçi ve aileleridir. Benden önceki TÜRK-İŞ Başkanları da işçi hak ve menfaatleri için mücadele etti, bende aynı kararlılıkla bu mücadeleye devam ediyorum. Temsil ettiğim insanların hak menfaatlerini korurken, ülkemin çıkarlarını korumakla da mükellef olduğumun bilincindeyim.

İnşallah önümüzdeki günlerde taşeron ve asgari ücretle ilgili müspet sonuçlar alırız, insanları mutlu edecek kararlar çıkartırız. Bu konuda hükümetin verdiği sözler ve vaatler var. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan da geçen hafta TÜRK-İŞ Genel Kurulunda bu vaatlerinden bahsetti” dedi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 216 217 218 219 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara