21 Mayıs 2014 Çarşamba
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY SOMA FACİASINDA MADEN OCAĞINDAKİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINI YAKINDAN İZLEDİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay Soma Faciasında Maden Ocağındaki Arama Kurtarma Çalışmalarını Yakından İzledi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 13 Mayıs 2014 günü 301 işçimizin şehit olduğu Somadaki maden faciasının gerçekleşmesinin hemen ardından bölgeye ulaşan ilk isimlerden biri oldu. Genel Başkan arama kurtarma çalışmalarını başından sonuna kadar bölgede yakından takip etti. Arama kurtarma çalışmaları, için oluşturulan özel ekipler sendika genel başkanları ile koordineli bir çalışma yürüterek maden ocağındaki gelişmeleri izledi. TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, Türkiye Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul ve Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş olay yerindeydiler.

İlk gün maden faciasının trafo patlaması sebebiyle meydana geldiği iddia edilse de deneyimli madenciler ve uzmanların tespiti olayın trafo patlaması ile ilgisinin olmadığı yönünde oldu. Meydana gelen olayın gizli bir kömür yanmasının zamanında önlem alınmadığı için açık bir yangına dönüşmesi sonucunda gerçekleştiği görüşü şu andaki bilgiler çerçevesinde en yüksek olasılık.

Genel Başkan Ergün Atalay maden ocağında yaşanan facianın sebeplerini ve arama kurtarma çalışmalarındaki gelişmeleri katıldığı canlı yayın programlarında kamuoyu ile paylaştı.

Genel Başkan Ergün Atalay maden ocağındaki arama kurtarma çalışmalarının sona erdiği 17 Mayıs 2014 Cumartesi gününe kadar bölgede kaldı. Bazı şehitlerin cenazesine katılan genel başkan ayrıca şehit aileleri ile görüştü, taziyede bulundu.

 

 

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara