26 Temmuz 2014 Cumartesi
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI ERGÜN ATALAY'DAN SOMAYA BAYRAM ZİYARETİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve beraberindeki heyet, 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yaşandığı Manisa'nın Soma İlçesini ziyaret etti.

Çok sayıda basın mensubu ve maden işçisinin takip ettiği ziyaretin de Atalay, Soma'da yaşanan maden faciasının iş kazası değil, iş cinayeti olduğunu söyledi.

Genel Başkan Ergün Atalay, Soma'da ilk olarak Türkiye Maden-İş Sendikası'nı ziyaret etti. Atalay, burada yaptığı konuşmasında, "Bu iş kazası değil iş cinayetidir. Bunun adı üretim zorlaması. Böyle bir sistem olmaz" dedi. Sendika ziyareti sonrası maden şehitliğini ziyaret eden Atalay, maden şehitlerinin mezarları üzerine karanfil bıraktı, dua etti. Atalay, "Bundan sonra Allah madenci ailelerine ve çocuklarına kolaylık versin, yardım etsin. İnşallah bir daha bu olaylar, kazalar olmaz. Biz özellikle sendika ve sendikacılar noksansız işimizi yapmak mecburiyetindeyiz. Siyasiler ne yapar o sonraki işimiz. Ama ücretten önce işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda öyle hassas olacağız ki herkes sanki işçinin can damarı gibi hareket edecek. Bütün iş cinayetlerine kurban gidenlerin Allah mekanlarını cennet eylesin" dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay ve beraberindekiler maden faciasında şehit olan madenci ailelerine bayram ziyaretinde bulundu. Şehit aileleriyle bayramlaşan Genel Başkan bu ailelerin çocuklarına hediyeler verdi.

Daha sonra Soma Kaymakamı Bahattin Atçı'yı ziyaret eden Atalay, "Bizim görevimiz bir daha bu olayların olmaması için bununla ilgili üzerimize ne düşüyorsa onu yapmak, onu yaptırmak, yapmayanları takip etmek" dedi. Madenci ailelerine yapılan yardımlar hakkında bilgi alan Atalay, Soma Kaymakamı ile birlikte TÜRK-İŞ tarafından yapımına devam edilen Rehabilitasyon merkezini gezerek bilgi aldı.  Atalay, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı tarafından ihtiyaç sahibi madencilere dağıtılmak üzere depo haline getirilmiş olan spor salonunu gezip dağıtılan yardımlar hakkında bilgi aldı. Ziyaretlerin ardından Petrol-İş Sendikası'nın İzmir Şubesine bağlı olan, İzmir-Karşıyaka sahil yolu üzerinde faaaliyet gösteren Karşıyaka Petrol A.Ş. işyerini ziyaret etti.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara