3 Eylül 2015 Perşembe
TÜRK-İŞ GENEL BAŞKANI G-20 KAPSAMINDA GELEN YABANCI GAZETECİLERLE BİR BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 3 Eylül 2015 günü TÜRK-İŞ Genel Merkez Binasında G-20 kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı basın mensupları ile bir basın toplantısı düzenledi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay 3 Eylül 2015 günü TÜRK-İŞ Genel Merkez Binasında G-20 kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı basın mensupları ile bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) Genel Sekreteri Sharran Burrow, OECD Sendikalar Danışma Komitesi Genel Sekreteri John Evans, Disk Genel Başkanı Kani Beko ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan katıldı.

Basın toplantısında ki konuşmasında Genel Başkan Atalay kısaca şu konulara değindi; “Bu sabah G-20 Çalışma ve İstihdam Bakanları ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda işçi tarafı olarak istihdam, büyüme, gelirde eşitsizlik ve başta genç işsizliği olmak üzere genel anlamda işsizliğin çözümü konusundaki görüşlerimizi ilettik. Kriz sonrası ülkelerin işçi ücret ve haklarını baskılamalarının ekonominin düzelmesine katkı sağlamadığını var olan sosyal problemleri daha da artırdığını anlattık. 

İşsizliğin olduğu bir ülkede kazanılmış sendikal hakların korunmayacağını işçilerin en kötü koşullarda dahi çalışmaya mecbur kalacağını ve bunun sonuçlarının çok ağır olacağını anlattık. 

Bu yüzden L-20 olarak “İş” kavramını öncelik olarak belirlerken “Kaliteli İş” olması gerektiğini yani örgütlü ve sendikal haklardan yararlanabilen bir işgücü istediğimizi söyledik.” dedi

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara