7 Kasım 2017 Salı
“TÜRK-İŞ GENEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, 7 Kasım 2017 Salı günü Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki bir otel’de konfederasyonumuzun düzenlediği “Genel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Semineri” ne katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki bir otelde düzenlenen TÜRK-İŞ Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Semineri'nin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 

Konuşmasında Kocaeli'nin sanayi kenti olduğunu belirten AĞAR,  2 gün boyunca iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verileceğini kaydetti.

AĞAR, yapılan eğitim seminerleri ile işçilerin bilinçlendirilmesinin amaçlandığını dile getirerek, "İşçi kardeşlerimiz burada edindikleri bilgiyi iş yerlerindeki arkadaşlarına da anlatıyor. Eğitim yapıldıkça bilhassa örgütlü olan, sendikal iş yerlerinde iş kazaları çok az olmaktadır. Sendikasız, örgütsüz olan iş yerlerinde ölümlü iş kazaları ve diğer iş kazaları olmaktadır. Neden? Eğitimsizlikten dolayı. Bunu önlemek için sürekli iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriyoruz. 12 ayın her döneminde her bölgede bu eğitimleri yapıyoruz." şeklinde konuştu.

- "Taşeronluğa son vermemiz lazım"

Örgütlenmeyi fazlalaştırdıkları takdirde bunun çalışanlar kadar işverenler için de faydalı olacağını anlatan AĞAR, "Bunu sağlamamız lazım. Aslında taşeronluk meselesi ülkede kanayan yara. Buna çözüm bulmamız lazım. Bu taşeronluk meselesi çıktıktan sonra zaten ölümlü iş kazaları çoğaldı. Avrupa'da 1. duruma geldik, dünyada 3. durumdayız. Taşeronluğa son vermemiz lazım." ifadelerini kullandı.

AĞAR, maden işçilerinin ocaktan çıkmama eyleminin sona erdiğini anımsatarak, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY'ın, konuya ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'la görüştüğünü belirtti.

Müzakerelerde "madenlerin özelleştirilmemesi için" söz verildiğini aktaran Ağar, "Genel Başkanımız sabaha karşı Zonguldak'a gitti. Orada işçilerle toplantı yaptı. Özelleştirilmeye son verilmesinden dolayı eylem de bitti. Onlar da mutlu sona kavuştu." diye konuştu.

AĞAR, TÜRK-İŞ olarak her yıl iş sağlığı ve güvenliği eğitim semineri düzenlediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR'ın konuşmasının ardından başlayan "Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerinde"; Buhara ÖNAL Hekim – İş Sağlığı Uzmanı “Meslek Hastalıkları”, TÜRK-İŞ Sosyal Güvenlik Uzmanı Barış İYİAYDIN“ İş Kazaları”, Dr. Orhan Ersun CİVAN, A.Ü. Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi“Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği: Haklar ve Ödevler”, E. Emniyet Müdürü Mutlu ÇELİK “Uyuşturucunun Zararları ve Korunma Yöntemleri”, Hülya UZUNER DURANSOY, TÜRK-İŞ Eğitim Uzmanı "Türkiye’de Kadının Statüsü", Op. Dr. Ümit AYDIN "Kadın Hastalıkları" konularında eğitim seminer programına katkı sağladı.

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara