2 Eylül 2017 Cumartesi
TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİLİĞİNDE BAYRAMLAŞMA
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, Türk-İş Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldılar.

Programa, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki TOÇOĞLU, Türkiye Fırıncılar Odası Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Salih KILIÇ, TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan KOCAARSLAN, TÜRK-İŞ Eski Genel Mali Sekreteri Enver TOÇOĞLU, Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal YAMAN,Tes-İş Sendikası Mali Sekreteri Sedat ÇOKOL, üye sendikalarının şube başkanlarıyla birlikte birçok sivil toplum örgütü temsilcileri ve işçiler katıldı. 

Genel Başkan Ergün ATALAY, bayramlaşma programının ardından açıklamalarda bulundu.

ATALAY, Kurban Bayramı'nı kutlayan ve kutlayamayanların olduğunu belirterek, "Son 15 gündür Arakan'da Müslüman katliamı devam ediyor. İnsanlar, canlarını kurtarayım, nefes alayım, bir bardak su içeyim diye yaşam savaşı veriyor. Aynı tablo Irak, Suriye, Müslüman bölgelerinde var. Müslümanları katletmeye devam ediyorlar." dedi.

Bayramı kutlayan ve kutlayamayanların olduğunu belirten ATALAY, "Son 15 gündür Arakan'da Müslüman katliamı devam ediyor. İnsanlar, canlarını kurtarayım, nefes alayım, bir bardak su içeyim diye yaşam savaşı veriyor. Aynı tablo Irak, Suriye, Müslüman bölgelerinde var. Müslümanları katletmeye devam ediyorlar. Herkes gücünün yettiği şekilde hiçbir şey yapamıyorsa dua edecek. Müslüman ülkeleri gereken katkıyı sağlayacak. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bununla ilgili bu işin öncüsü olmaya devam ediyor." diye konuştu.

Kısa zaman önce güzel bir toplu sözleşme imzaladıklarını, kendisinin, yönetiminin ve temsil üyelerinin tamamına yakınının razı olduğunu anlatan ATALAY, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

ATALAY, geçici, taşeron ve mevsimlik tarım işçilerinin probleminin bulunduğunu belirterek, "Zaman zaman şunu ifade ediyorum, en iyi kanunu, yönetmenliği çıkartırsınız ama bunu insanlar uygulamıyorsa sıkıntı çekersiniz. TÜRK-İŞ olarak kağıt, çöp toplayanlar var. Bunlarla ilgili 1,5 senedir arkadaşlar çalışma yapıyorlar. Bunların sağlık muayeneleri, sosyal hakları ne olacak, bunlar bizim sorunumuz. Uyuşturucu ile ilgili sıkıntılarımız devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığıyla ortak bir çalışma yapıyoruz." şeklinde konuştu.

 

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara