1 Nisan 2018 Pazar
TÜRK-İŞ KADIN İŞÇİLER HATIRA ORMANI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 2014 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla her yıl Mart ayında “Kadın İşçiler” adına bir “Hatıra Ormanı” oluşturma kararı almıştır.

Alınan karar gereğince;

 

2014 yılında TEMA Vakfı ile yapılan anlaşmaya göre, Balıkesir İli Kepsut İlçesinde 2 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilmiş ve fidanlık alana “TÜRK-İŞ Kadın İşçiler Hatıra Ormanı” adı verilmiştir.

 

2015 yılında TEMA Vakfı ile yapılan anlaşmaya göre 2 bin adet fidan dikimi, Denizli İlinin Çal İlçesinde gerçekleştirilmiştir.

 

2016 yılında TEMA Vakfı ile yapılan anlaşmaya göre, Balıkesir  ilinin Bayat ilçesinde 2 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

 

2017 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan anlaşmaya göre, Ankara Çubuk Kızılöz Köyü, Ayman sırtı mevkiinde 2 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

 

TÜRK-İŞ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, fidan dikilen sahalarda “TÜRK-İŞ Kadın İşçiler Hatıra Ormanı” olarak hem adını yaşatacak hem de ülkemizin doğal güzelliğinin korunmasına katkı vererek çölleşmeye engel olacaktır.

Fotoğraflar
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara