11 Aralık 2013 Çarşamba
TÜRK-İŞ ŞUBE BAŞKANLARI SAPANCA TOPLANTISI YAPILDI.
Bursa bölgesinde yer alan Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir’den yaklaşık 60 şube başkanı ve şube yöneticilerinin katıldığı “TÜRK-İŞ Şube Başkanları Bölge Toplantısı”nın sonuncusu Sapanca'da yapıldı

TÜRK-İŞ ŞUBE BAŞKANLARI SAPANCA TOPLANTISI YAPILDI

Bursa bölgesinde yer alan Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir’den yaklaşık 60 şube başkanı ve şube yöneticilerinin katıldığı “TÜRK-İŞ Şube Başkanları Bölge Toplantısı”nın sonuncusu 11-12 Aralık 2013 günlerinde Sapanca’da Güral Otel’de yapıldı.

Çalışma yaşamındaki gelişmelerin değerlendirildiği, 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun ele alındığı toplantıya TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Sekreter Pevrul Kavlak ile Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar ve Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat’ın yanı sıra Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Selüloz-İş Sendikası Genel Başkanı Ergin Aşlan, genel merkez yöneticileri ve il temsilcileri de katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, bugüne kadar gerçekleşen TÜRK-İŞ Şube Başkanları toplantısına 81 ildeki şube başkanlarının katıldığını, şube başkanlarıyla çalışma hayatının güncel sorunlarını birlikte değerlendirme imkânını bulduklarını ifade etti. Bölge ve il temsilcileri toplantısıyla birlikte son üç ayda 20’ye yakın toplantı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Atalay, konuşmasında kıdem tazminatı, taşeron işçiliği konuları üzerinde durdu,  kıdem tazminatı hakkında meydana gelecek en ufak bir geri gidişte Genel Kurulda alınan kararın aynen uygulanacağını hatırlattı. Sorunları Konfederasyon olarak birlik ve dayanışma içinde aşacaklarını ifade eden Atalay, “Taşeron işçiliği bu ülkede uzun zamandır var. O zaman çok az sayıda olan taşeron işçilik bu gün tavan yapmış durumda. Öyle bir hale geldi ki antrenörler, hakemler bile taşeron işçisi olarak çalıştırılmaya başlandı. Geldiğimiz bu nokta Türkiye’nin ayıbıdır ve biz bu ayıptan kurtulmak mecburiyetindeyiz. Bunu bu hale getirenler ayıbı temizlemelidir.”

TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat toplantının kapanışında yaptığı konuşmada, TÜRK-İŞ olarak şube başkanları toplantılarının yanı sıra işyerlerinde psikolojik taciz, kadın işçiler vb. toplantılar gerçekleştirdiklerini söyleyerek, ülkemizin ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarıyla ilgili tespitlerde bulundu.

İki gün süren toplantıda; TÜRK-İŞ Sosyal Güvenlik Danışmanı Celal Tozan “İş Sağlığı, Meslek Hastalıkları ve Genel Sağlık Sigortası Uygulamaları”,  ÇSGB  Sendikalarda Toplu  Sözleşmeler Dairesi Şube Müdürü Hicret Bozoklu “E-Devlet Uygulamaları”, SBF Öğretim Üyesi Yard. Doç. Gaye Burcu Yıldız “Çalışma Hayatının Güncel Sorunlarının  İş Kanunu Çerçevesinden Değerlendirilmesi”, TÜRK-İŞ Eğitim Uzmanı  Özcan Karabulut  “Türkiye’de İş Sağlığı-Güvenliği ve 6331 Sayılı  İş Sağlığı ve Güvenliği Kanun’a Sendikal   Yaklaşım”  Hacettepe Üniversitesi  öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali Naci Yıldız “İş Sağlığı ve Güvenliği ve Sendikal Politikalar” alanlarında birer bildiri sundular.

 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara