8 Kasım 2013 Cuma
TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU, BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ 75. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR AÇIKLAMA YAPMIŞTIR.
Yönetim Kurulu açıklamasında şunlara yer vermiştir.

Atatürk, bilgisi, ileri görüşü ve demokrat kişiliği ile sadece Türk Milletinin değil bütün insanlığın saygı ve sevgisini kazanmış bir liderdir.

Atatürk’ün önderliğinde yürütülen İstiklal Harbinde Türk Milleti, tüm dünyaya örnek olan bir bağımsızlık mücadelesi vermiş ve esaret altına girmekten kurtulmuştur.

Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesindeki önderliği, en büyük eseri olan Cumhuriyet rejimini kurma yolunda da devam etmiş, hayata geçirdiği inkılap ve reformlarla da bağımsız Türkiye’nin temellerini sağlamlaştırarak büyük bir dönüşüm ve modernleşme süreci başlatmıştır.

Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte iktisadi, sosyal ve kültürel alanda belirlenen hedeflere ulaşmada, bağımsızlık mücadelesinde gösterilen azimle çalışılmıştır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ortaya koyduğu başarıları bu azim ve inanca borçludur. Türk milleti şan ve şerefle dolu köklü tarihi ile birlikte çağdaş dünya içindeki yerini geçmişte olduğu gibi durmadan çalışarak ve üreterek sağlamlaştıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.


                                                         TÜRK-İŞ BASIN BÜROSU   

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara