5 Kasım 2014 Çarşamba
TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU, KILIÇDAROĞLU'NU ZİYARET ETTİ.
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 05.11.2014 tarihinde CHP Genel Merkezinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti.

Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Genel Başkan Atalay, " CHP'nin işçilerin çalışma şartlarına yönelik bazı kanunları Anayasa Mahkemesi'ne götürmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ve bu nedenle teşekküre geldiklerini söyledi. Ermenek'teki maden faciasıyla ilgili görüşlerini de Kılıçdaroğlu ile paylaşma imkanı bulduklarını ifade eden Atalay, "Sayın Genel Başkan'a ifademiz şu oldu; 'inşallah Ermenek'te arkadaşlarımızın bugün çıkmasını umut ediyoruz.' Tabii yaşama umutlarının çok az olduğunu düşünüyorum.Biran evvel imkan olsa da bu arkadaşlarımız sağ çıksa, ama öyle bir şey gözükmüyor" dedi.

Bu kazaların son bulmasına yönelik temennilerini her gün dile getirdiklerini vurgulayan Atalay, şunları kaydetti: "Ama maalesef 'fakire, fukaraya ucuz kömür vereceğiz' diye o ocaklarda insanlar can vermeye devam ediyorlar. Bununla ilgili Sayın Genel Başkanla kanaatimizi paylaştık. Enerji Bakanlığı'na bağlı MİGEM diye bir kurum var. Türkiye'deki bütün madenlere bu kurum bakıyor. Kömür ocaklarının dışında sulara, taşlara bakıyor. Bunların taşra teşkilatı yok. Bunları Ankara'dan idare etmeniz, denetlemeniz mümkün değil. Denetlemediğiniz zaman işte böyle iş cinayetleri ortaya çıkıyor. Özellikle Ermenek'i görmeyenler, bir gördüğü zaman, ben dünyada öyle kötü bir maden ocağı olduğunu düşünmüyorum. O eğimden aşağı insan insin çıksın 400 basamağı, bir daha hiçbir iş yapmaya gerek yok. Bunların sorumlularının biran evvel bulunmasını, özellikle ocağı işleten firma, 1987'den beri o ocağı işletiyor. Ondan evvelde ocağın üst kısmındaki kömürü alıyor. Şu anda kazanın, cinayetin sebebi, yukarıda boşalttıkları kömür rezervlerinin içi su dolmuş. Bunların doldurulması gerekiyordu. Buna MİGEM, Enerji Bakanlığının bakması gerekiyordu, ama maalesef doldurulmadı, aşağı 50 metre, 12 bin ton su, hala çamur içinde oradaki insanlarımız çıkmadı."Atalay, Ermenek'teki faciada sorumluların cezalandırılmasını isterken, bu kazanın son olması temennisini de tekrarladı. Karayollarında, sağlıkta çalışan 10 bine yakın üyeleri olduğunu ve Yargıtay'ın 3 yıl önce bunların kadroya alınmasına yönelik karar verdiğini hatırlatan Atalay, bu işçilerin durumunu da Kılıçdaroğlu'na aktardıklarını söyledi. 

 
Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 238 239 240 241 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara