8 Mart 2017 Çarşamba
TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULUNDAN AÇIKLAMA
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, 7 Mart 2017 Salı günü, Türk Metal Sendikası üyesi kadın işçileri taşıyan otobüsün yan yatması sonucu meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden 7 işçi için bir açıklama yaptı.

“7 Mart 2017 Salı günü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğine katılmak üzere Bursa’dan Ankara’ya gitmekte olan Türk Metal Sendikası üyesi kadın işçileri taşıyan otobüsün, Bursa’nın İnegöl ilçesi Osmaniye Köyü Mezitler Mevkii’nde kaza yapması sonucu, 7 işçimiz hayatını kaybetmiş olup, 5’i ağır 35 işçimiz yaralanmıştır. Kaza olayının duyulması üzere Genel Başkanımız Ergün ATALAY ve Genel Sekreterimiz Pevrul KAVLAK olay yerine hareket etmişlerdir.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü bu yıl, Türk Metal üyesi 7 kadın emekçi arkadaşımızı yaşanan elim kaza neticesinde kaybetmemiz, camiamız da derin bir üzüntü bırakmıştır. Konfederasyonumuzun yapıtaşlarından biri olan TÜRK METAL Sendikamıza, her zaman olduğu gibi kalben ve manen yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle vefat eden işçilerimize Allah’tan rahmet, başta kederli aileleri ve Türk Metal Sendikamız olmak üzere tüm camiamıza baş sağlığı diler, yaralı işçilerimizin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

                                                                         TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara