24 Nisan 2020 Cuma
TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU'NDAN RAMAZAN AYI AÇIKLAMASI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu Ramazan ayı münasebetiyle bir açıklama yayınladı:

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dünya genelinde ekonomik ve sosyal hayatın yanında bütün toplumların dini hayatını da olumsuz etkileyen korona virüs salgınına karşı bütün ülkelerin adeta kurtuluş mücadelesi verdiği ibretlik bir dönem yaşıyoruz. TÜRK-İŞ Camiası olarak alın teri ve emeğiyle hayata tutunan işçi kardeşlerimizin maruz kaldıkları zorluk ve haksızlıklara karşı verdiğimiz samimi mücadelenin yanında,  aziz milletimizin sosyal, kültürel ve dini değerleri ile yaşadığı sevinci, hüznü ve kederi de yüreğimizde hissediyor, zorluklara karşı verilen mücadelede sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ediyoruz. Toplumun ayrılmaz bir parçası olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanında olduk, bu zorlu süreçte de aynı duyarlılıkla hareket ediyoruz.

Küresel bazda yaşanan ve zengin-fakir, işçi-patron, makam-mevki, din-ırk ve ideoloji ayrımı yapmayan salgın hastalık bizlere insanı insanca yaşatmanın, insanı öldürmek için değil yaşatmak için yatırım yapmanın, aç gözlülükle ve hunharca doğayı katletmek yerine onu korumanın ve bu anlayışla tüm ülkelerin ortak hareket etmesinin, ortak politikalar geliştirmesinin kaçınılmaz olduğunu, aksi halde tüm insanlığın felakete sürükleneceğini apaçık göstermiştir.

Hemen bütün ülkelerde ibadethanelerin ıssız kalmasına yol açan korona salgını ülkemizde de camilerimizi cemaatsiz bırakmıştır. Şüphe yok ki inancımız gereği özel öneme haiz Ramazan Ayı’nda camilerde, iftar sofralarında buluşamamak, maden ocaklarında, fabrikalarda, tarlalarda birlikte iftar edememek hepimizi hüzünlendirecektir. Ama, mecbur ve mahkum olduğumuz bu koşulların yardımlaşmamıza ve dayanışmamıza engel teşkil etmediğini göz ardı etmemeliyiz. İnsan sağlığının her şeyden önde geldiğini ve bilim insanları tarafından önerilen tedbirlere harfiyen uymamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu anlayışla zorlu dönemi atlatarak normal hayata döneceğimize olan inancımızı asla yitirmemeliyiz.

Ramazan Ayı’nın tüm insanlığın maruz kaldığı bu sıkıntıdan kurtulmasına, insan sağlığının-yardımlaşmanın-dayanışmanın öneminin idrakine vesile olmasını Allah’tan niyaz ederiz.

Aziz Türk Millet’i, aziz Müslümanlar; Ramazan Ayı’nız kutlu ve bereketli olsun."

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara