8 Mart 2021 Pazartesi
TÜRK-İŞ YÖNETİMİ’NDEN EVLAT NÖBETİNDEKİ AİLELERE ZİYARET
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet, HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbetinde olan aileleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret etti.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY ve beraberindeki heyet ile birlikte HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbetinde olan aileleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret etti. Evlat nöbetindeki annelere karanfil veren ATALAY, ailelerle tek tek görüşerek sorunlarını dinledi. 

Yapılan ziyaretin ardından açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, “Dünyanın en emekçi kadını Türkiye’de de dünyada da evladını arayan kadındır. Bir empati yapsak; bir gün 10 yaşında 15 yaşındaki kızımızı, oğlumuzu görmeyelim, 10 gün görmeyelim, 10 ay görmeyelim, 10 sene görmeyelim bunu dünyada anlamayanlar var. Az da olsa bu ülkede de anlamayanlar var. Anne en kutsal insanların başında geliyor. Onun için 3 Eylül 2019’da bu kardeşlerimiz, kızlarımız, arkadaşlarımız burada bir eyleme başladılar. Bunların niyetleri zengin olmak değil, parti kurmak değil, TÜRK-İŞ Başkanı olmaya niyetleri yok. Bunların niyetleri kızlarına, oğullarına kavuşmak. TÜRK-İŞ kayıtlı 1 milyon 150 bin üyesi var. Bundan evvel kadınlarımızı buraya gönderdik. Sonra sendika başkanlarımız buraya geldi. Bugün TÜRK-İŞ yönetimi ve sendika başkanlarının tamamı burada. Temennimiz, arzumuz, gayretimiz bir an önce buradaki annelerin evlatlarına kavuşmaları” dedi.

“Bu kardeşlerimizin yaşadığı süreç, zor bir süreç” 

Çocukların dağa kaçırılmasının terör örgütlerinin bir oyunu olduğunu belirten ATALAY, “Bu yarım asırdır bir oyun. Bu oyunun arkasında Amerika başta olmak üzere bir çok devlet var. Tırlarla kamyonlarla silahları, mühimmatları terör örgütüne vermeye devam ediyorlar. Vazgeçerler mi, vazgeçmezler. Biz bu ülkede beraber olursak, kardeş gibi yan yana olursak Amerika’nın da, PKK’nın da DEAŞ’ın da, bütün terör örgütlerinin de üstesinden geliriz. Bu kardeşlerimizin yaşadığı süreç, zor bir süreç. TÜRK-İŞ topluluğu olarak başta şahsım olmak üzere yönetimin, arkadaşlarımın selamın getirdim. Hatay’daki kadınların selamını getirdik. Bugün bu alanda bulunan Diyarbakır’daki kadınların selamını getirdik. Bir an evvel buradaki aileler evlatlarına kavuşurlarsa biz de onlarla o bayramı kutlamak için burada oluruz” diye konuştu. 

Yapılan konuşmanın ardından ailelerle bir süre daha görüşen ATALAY, daha sonra bölgeden ayrıldı.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 249 250 251 252 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara