31 Temmuz 2014 Perşembe
TÜRK-İŞ’İN 62.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ AÇIKLAMASI...
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, TÜRK-İŞ’in kuruluşunun 62. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı. Yönetim Kurulu açıklamasında şunlar yer aldı:

 

 

 

 

 

    31 Temmuz 1952 yılında kurulan TÜRK-İŞ, 62. yaşına “ekmek, barış, özgürlük” yolunda sürdürdüğü onurlu hizmetlerin gururuyla girmektedir.

    TÜRK-İŞ 62 yıl önce, o günlerin zor koşulları içinde bir avuç işçi liderinin inançlı önderliğinde kurulmuş, işçi ve emek kavramlarının öğrenilmesinde ve toplum tarafından özümsenmesinde büyük bir rol oynamıştır.

    TÜRK-İŞ kurulduğu günden bu yana işçilerin hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi için çalışmış, ülkemizin özgür, demokratik bir refah devleti olmasını arzulamıştır.

    Demokratik bir ülkede sendikaların, sivil toplum kuruluşlarının varlığının ve etkinliğinin; demokrasinin niteliği üzerindeki önemini bilen TÜRK-İŞ, demokratik sosyal hukuk devletinden yana olmuştur.

    TÜRK-İŞ, ekonomik kalkınmasını dengeli bir toplumsal yapı ile birlikte sürdürmesinin ülke için önemini bilmiş; dayanışma ve birlikteliğin yaratacağı güce inanmıştır. 

    Sendikal hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, bu haklara erişimin sermaye tarafından engellendiği, hükümetlerin işveren yanlısı anlayışı çalışma hayatına yerleştirmeye çalıştığı ülkemizde yukarıda anılan özlemlerin gerçekleşmesi ne yazık ki çok yavaş ilerlemektedir.

    Paylaştığımız dünyada yaşanılan bütün olumsuzluklar diyalog noksanlığının, uzlaşmacı bir kültürle sorunlara çözüm aranmayışının sonucudur. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıl karşılıklı anlayışın, diyalogun, iyi niyet ve samimiyetle olaylara taraf olmanın yüzyılı olmalıdır.

    Sadece Filistin/Gazze’de yaşanan dram TÜRK-İŞ’in düşüncelerinde haklılığının son delilidir.

    TÜRK-İŞ, 62. yaşına eriştiği bugün de çalışanların güvencesi ve umududur. 62 yılın mücadelesi sürecin de eriştiği bu onurlu misyonu, her zaman olduğu gibi yılmadan, yorulmadan sürdürecektir.

    Bu görev,  TÜRK-İŞ’i bugünlere getiren başta TÜRK-İŞ yöneticileri olmak üzere tüm sendikacılara, işçilere ve topluma TÜRK-İŞ’in borcudur.

    TÜRK-İŞ bu onurlu yürüyüşe katılmış ve vefat etmiş bütün işçileri rahmetle, saygıyla anmakta, tüm camianın 62. yıldönümünü ve Ramazan Bayramını kutlamaktadır.

    TÜRK-İŞ daima ileriye giderek ilkeleriyle var olmaya devam edecektir. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 239 240 241 242 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara