18 Temmuz 2014 Cuma
TÜRK-İŞ'TEN, İSRAİL’İN DÜN GECE BAŞLATTIĞI GAZZE KARA HAREKATINA YÖNELİK AÇIKLAMA
TÜRK-İŞ'in, İsrail'in dün gece başlattığı Gazze kara harekatına yönelik açıklaması şöyledir:

Uluslararası örgütlerin ve bazı batı ülkelerinin verdiği destek veya yetersiz tepkiler nedeniyle İsrail, Filistin’de başlattığı kanlı operasyonları dün gece itibarı ile kara harekatına dönüştürecek cesareti bulmuş ve çok daha fazla kan dökeceğinin işaretini vermiştir.

İsrail, bu katliam harekatıyla, 21. Yüzyıla kadar insan onuru ve temel insan hakları adına elde edinilmiş tüm değerleri de kana bulamıştır. 

Birçoğu çocuk, kadın ve masum sivillerden oluşan yüzlerce insanın ölümünün vebali tüm insanlığın üzerindedir. Bu katliama destek ve izin veren ülkelerin işlediği insanlık suçu İsrail’in işlediği suça denktir.

İsrail’in bu güne kadar izlediği politikalar, Filistin halkının tüm yaşam alanını ve ekonomik hayatını zaten bitirmiştir. Filistin’de insanların istihdam edilebileceği tüm işyerleri ve dolayısıyla en temel hak olan çalışma hakkı yok edilmiştir.

Filistin’de tüm yaşam alanlarını tüketmekle kalmayan İsrail, hastaneleri ve ambulansları bombalayarak, gıda ve ilaç yardımlarını dahi engelleyerek, yaralıların yaşam haklarına da göz dikmiştir.    

TÜRK-İŞ tüm dünyada barışı destekleyen bir işçi örgütü olarak, her zaman Filistin halkının ve işçisinin yanında olmuş, onların çektiği acıları yüreğinde hissetmiştir.

Bugün konuşarak ve hiçbir şey yapmayarak kaybedilecek zaman kalmamıştır. TÜRK-İŞ tüm ülkeleri ve uluslararası örgütleri boş laf üretmeyi bırakıp, başlatılan kara harekatı ve operasyonların sona ermesi için gerekeni derhal yapmaya çağırmaktadır.   

Filistin’de hayatını kaybeden şehitlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifa diliyoruz.

Filistin Halkı ve İşçisi ile Dayanışma Temennilerimizle,

 

                                                                                                                         

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 . . . 8 9 10 11 12 13 14 . . . 246 247 248 249 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara