14 Temmuz 2017 Cuma
TÜRK-İŞ’TEN 15 TEMMUZ’DA TBMM’DE GÖREV YAPAN BASIN MENSUPLARINA PLAKET
15 Temmuz hain işgal girişimi sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapan basın mensuplarına TÜRK-İŞ Yönetim Kurulunca plaket takdim edildi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, darbe girişimi sırasında TBMM'de görev yapan basın mensuplarına, TÜRK-İŞ Yönetim Kurulunca ödül verilmesi nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşma yaptı.

İşgal girişiminin püskürtülmesinden sonra Türkiye'de yeni bir sayfa açıldığını belirten ATALAY, milli iradeye karşı cephe alanların nasıl bir akıbetle karşılaşacaklarına dair 15 Temmuz'un güzel bir örnek olduğunu söyledi.

Ülkenin geleceği adına dönüm noktası olan bazı gelişmelerin toplum tarafından zamanla unutulduğuna dikkati çeken ATALAY, "Aradan geçen bir yıl zarfından neler oldu? Çok şeyler oldu aslında. 50 bine yakın kişi tutuklandı. 250 şehit, 2 binin üzerinde yaralı var. Bu işin kısa zamanda biteceğini umut etmiyorum, bu iş devam ediyor çünkü kendini kamufle eden insanların olduğunu herkes biliyor." dedi.

Darbecilerin gözü dönmüş bir şekilde halka uçaklardan ateş açtığını hatırlatan ATALAY, dünya tarihinde bunun bir benzerinin olmadığını aktardı.

Darbe girişimi haberini aldığında Adapazarı'nda olduğunu, zaman kaybetmeden kent meydanına gelerek burada toplanan yaklaşık 50 bin kişiye hitap ettiğini anlatan ATALAY, bunun bir darbe değil işgal girişimi olduğunu, herkesin ellerinde Türk bayraklarıyla alanlara inmesi için çağrıda bulunduğunu vurguladı.

ATALAY, 15 Temmuz'un unutturulmaması adına toplumun bütün kesimlerinin bir araya gelmesi gerektiğine işaret ederek şunları kaydetti:

"Biz de siz de unutturmamak için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz, etmezsek kısa bir zaman sonra 15 Temmuz'un başka bir versiyonu ile karşı karşıya geliriz. Bundan bir yıl önce 250 insan ' Milletvekili olacağım', 'Zengin olacağım', 'Bir yere başkan olacağım' diye can vermedi. Bu ülke için can verdi. Bunların içinde her bölgeden, renkten, ırktan, milliyetten insanlar vardı. Bizler hepimiz kardeşiz."

"ILO toplantısının Türkiye’de olmasını istemiyorlar"

Çalışma hayatına ilişkin de değerlendirmede bulunan ATALAY, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) bu yılki bölge toplantısının İstanbul'da yapılacağını ancak bu etkinliğin Türkiye'de gerçekleşmemesi için bazı Avrupa ülkeleri yöneticilerinin yoğun bir çaba sarf ettiğini söyledi.

ATALAY, bu duruma tepki göstermek için 52 ülkenin işçi örgütlerine mektup yazacaklarını belirterek toplantının belirlendiği gibi Türkiye'de yapılması için ellerinde geleni yapacaklarını kaydetti.

Törende TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR ve TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR’da basın mensuplarına ödüllerini takdim etti.

Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 157 158 159 160 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara