11 Ekim 2017 Çarşamba
TÜRK-İŞ’TEN BAŞSAĞLIĞI VE ÇAĞRI
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, sabah saatlerinde gerçekleşen TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi'ndeki patlamayla ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

Bu sabah İzmir Aliağa Rafinerisinde bakım çalışması yapılırken ürün tankında meydana gelen patlama nedeniyle 4 işçimizi kaybetmenin ve 2 işçimizin yaralanmasının derin üzüntüsü içindeyiz. İş kazaları sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden emekçilerimiz için yaşadığımız acıyı ifade etmekte zorlanıyoruz.

Öncelikle işini yaparken, alın teri dökerken hayatını kaybeden emekçilerimize Allah’tan rahmet, büyük acı çeken ailelerine, yakınlarına ve tüm emekçi kardeşlerimize sabır diliyoruz.

Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.

Üzülerek ifade etmeliyiz ki Ülkemiz, ölümle ve/veya yaralanmayla sonuçlanan iş kazalarında kötü bir sicile sahiptir.

Bu son olsun diyoruz ama maalesef olmuyor.

TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak daha önceleri de defalarca ifade ettik, bir kez daha söylüyoruz ve çağrı yapıyoruz; İş güvenliği, çalışanların sağlığı ve hayatı her şeyden önce ve önde gelmektedir. Bu amaca yönelik olarak hem kamuda hem de özel sektörde tüm işverenler gerekli tedbirleri almalıdırlar ve iş güvenliği konusunda uluslararası normlar çerçevesinde hiçbir ayırım ve kayırmacılık yapılmadan gerekli denetimler yapılmalı ve müeyyideler uygulanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki çalışanların sağlığını ve hayatını korumaya yönelik çalışmalar bir fedakarlık değil, insani ve hukuki bir yükümlülüktür.

Yaralanmayla ve/veya ölümle sonuçlanan ve hatta maddi kayıplara yol açan iş kazalarında ihmalleri, kusurları olan sorumlular tespit edilmeli ve yargı önünde hesap vermelidirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 165 166 167 168 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara