9 Mayıs 2019 Perşembe
TÜRK-İŞ’TEN SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARINA İFTAR YEMEĞİ
Konfederasyonumuz 9 Mayıs 2019 perşembe günü Ankara Down Town Otelde, Sokak Kağıt Atık Toplayıcılarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar programında konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, geçen yıl 200'e yakın kağıt toplayıcısı için aynı otelde iftar programı düzenlediklerini anımsatarak, iftarı bu yıl da düzenleyerek gelenesel hale getirmek istediklerini söyledi.
Kağıt toplayıcılarının yoksullukla mücadele ettiğini ve zor şartlarda çalıştığını belirten ATALAY, şunları kaydetti:
"Ankara'da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kağıt Atık Toplayıcıları Derneğine üye. Türkiye'de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Çünkü bu arkadaşlarımız bu ülkenin bir parçası."

ATALAY, kıdem tazminatı tartışmalarına da değinerek, işçilerin kıdem tazminatlarına dokunulmamasını istediğini vurguladı.

- "TÜRK-İŞ bizi görünür hale getirdi"
Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da TÜRK-İŞ'in kendileri için geçen yıl verdiği iftardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, iftarın bu yıl da düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Karaman, "TÜRK-İŞ bize sahip çıkarak bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı TÜRK-İŞ yönetimine ve camiasına teşekkür ederim." dedi.

İftara, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların yöneticileri ve davetliler katıldı.

Video
Fotoğraflar
GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara