9 Eylül 2020 Çarşamba
TÜRKİYE - AB KİK ÜYELERİ SANAL ORTAMDA BULUŞTU
TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR, 08 Eylül 2020 Salı günü Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi 39. Toplantısı'na video konferans yöntemiyle katıldı.

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Toplantısı 8 Eylül 2020 Salı günü video konferans formatında gerçekleştirildi. KİK 39. Toplantısına Konfederasyonumuzu temsilen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp ALEMDAR katıldı. Toplantıda pandemi sonrası AB ve komşu ülkeler ile işbirliği ve pandemi sürecinde ve sonrasında Türkiye-AB ilişkilerinin yeniden canlandırılması görüşüldü.

ALEMDAR, toplantıya hitaben yaptığı konuşmada pandemi sürecinde konfederasyon ve sendikalar olarak yapılan çalışmalara değindi. Pandemiden en çok etkilenenlerin özellikle sendikasız işçiler olduğunu ve sürecin Avrupa ve Türkiye ekonomilerinde daralmaya yol açtığına dikkat çeken ALEMDAR, bu daralmadan hep birlikte çıkılabileceğini vurguladı.

ALEMDAR ayrıca AB’nin sendikal ve sosyal haklar konusunu öncelik vererek, azalan güvenini tekrar kazanabileceğini, Türkiye-AB ilişkilerinin tekrar ivme kaydedebileceğini, dünyanın böyle bir AB’ye ihtiyacı olduğunu belirtti.

AB’nin Doğu Akdeniz ve Ege’de yaşanan süreçteki yanlı tutumunu eleştiren ALEMDAR, aday ülke olan Türkiye’ye eşit muamele yapılmadığının, sorunun taraflar arasında adil ve uluslararası hukuka uygun şekilde müzakere yoluyla çözülmesinin tarafların yararına olacağının altını çizdi.

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 241 242 243 244 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara