10 Aralık 2014 Çarşamba
TÜRKİYE ORGAN NAKLİ VAKFI TÜRK-İŞ’İ ZİYARET ETTİ...
Türkiye Organ Nakli Vakfı Başkanı Dr. Eyüp Kahveci ve İletişim Koordinatörü Hilal Köylü TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret ettiler.

Ziyarette, vakfın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında Genel Başkan Atalay’a bilgi verildi.

Türkiye’de 30 bin hastanın organ beklediğini söyleyen Kahveci, dünya ortalamalarıyla kıyaslandığında Türkiye’de organ bağışının çok düşük kaldığını ve TÜRK-İŞ gibi Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının destek vermesiyle organ bağışının daha çok yaygınlaşacağını belirtti.

TÜRK-İŞ olarak organ bağışını destekliyoruz diyen Atalay, "kötü alışkanlıklardan uzak durup, bize emanet olan vücudumuza iyi bakmalıyız, organ bağışının bir çok insanın hayatını kurtardığı bilincini benimsemeli ve bu konuda gereken adımları atmalıyız" dedi ve daha sonra organ bağışına destek olmak amacıyla tüm GSM operatörlerinden SMS yoluyla gerçekleştirilen “DESTEK” kampanyasına da katkıda bulundu.

 

Türkiye’nin birçok ilinde organ bağışı ile ilgili konferanslar veren Türkiye Organ Nakli Vakfı hakkında ayrıntılı bilgi için www.tonv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz… Destek olmak için tüm GSM operatörlerinden “DESTEK” yazarak 5979’a gönderebilirsiniz

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 242 243 244 245 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara