18 Aralık 2013 Çarşamba
ÜÇLÜ DANIŞMA KURULU TOPLANDI.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çağrısı üzerine Üçlü Danışma Kurulu 18 Aralık 2013 günü toplandı.

 “Taşeron İşçilerin Sorunları ve Esnek Çalışma” gündemi ile toplanan Üçlü Danışma Kuruluna, Genel Başkan Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Uzmanları ve HAK-İŞ, DİSK, TİSK ve TOBB Genel Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve bürokratlar katıldı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlık yaptı. 
 


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çağrısı üzerine Üçlü Danışma Kurulu 18 Aralık 2013 günü toplandı. “Taşeron İşçilerin Sorunları ve Esnek Çalışma” gündemi ile toplanan Üçlü Danışma Kuruluna, Genel Başkan Ergün Atalay, TÜRK-İŞ Uzmanları ve HAK-İŞ, DİSK, TİSK ve TOBB Genel Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve bürokratlar katıldı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlık yaptı. 

Toplantıda taşeron işçilerin sorunları çözümü için üç İşçi Konfederasyonunun hazırladığı ortak metnin sunumu yapıldı. Hazırlanan bu metinde; her geçen gün hızla artan taşeron işçilik konusunda gerekli önlemler alınmadığı takdirde yakın gelecekte altından kalkılamaz sorunların baş göstereceği vurgulandı. Taşeron işçilerin haklarını korumaya yardımcı olacak yasal değişiklikleri içeren ortak metin üzerinde, işveren temsilcileri ile herhangi bir uzlaşma sağlanamadı. 

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 250 251 252 253 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara