9 Kasım 2020 Pazartesi
ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE, MİNNETLE ve RAHMETLE ANIYORUZ..
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 82’inci yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

“Türk milletinin kurtuluş ve varoluş mücadelesinin en büyük kahramanını, bağımsızlık ateşini yakan ve bağımsız yaşamanın en temel şartlarını inşa eden ebedi komutan, eşsiz devlet adamı büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; bedenen aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde milletçe gururla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.

Türk milletini esaretten kurtaran ve tarihin akışını değiştiren ATATÜRK, fikirleri, devrimleri, ilke ve kararlılığıyla insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındadır.

ATATÜRK, bilgisi, ileri görüşü ve demokrat kişiliği ile sadece Türk milletinin değil bütün insanlığın saygı ve sevgisini kazanmış bir liderdir. ATATÜRK, mazlum milletler için de kurtuluşun, bağımsızlığın ve egemenliğin simgesi haline gelmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.”

GÜNCEL HABERLER
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . . . 244 245 246 247 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara