23 Nisan 2017 Pazar
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Türk Milleti, büyük özveri ve fedakarlıklarla dolu Kurtuluş Savaşı'nda bağımsızlığını kazanmak için mücadele vermiş,birlik ve beraberlik içinde zafere ulaşmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a çıkışı ile başlayan Kurtuluş Mücadelesi ve 1919 Amasya Bildirisi ile ilân olunan, "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" parolası, Erzurum ve Sivas Kongrelerinde de benimsenmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun temel dayanağı olmuştur. Türk Milleti 23 Nisan 1920'de, ülkemize dört bir koldan saldıran işgalciler karşısında tam bağımsızlık uğruna asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu nedenle 23 Nisan, İstiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktası olmuştur.

Ulu Önder'in bu günü çocuklarımıza armağan etmesi, Türkiye'nin yarınları olan çocuklarına duyduğu umudu ve güvenini göstermektedir. Bu nedenle bizlere düşen görevlerden bir tanesi de yarının umudu olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimizle pekiştirerek, topluma ve insanlığa yararlı özgür bir birey olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 97. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını ve Birinci Meclis üyelerini saygı ve şükranla anıyoruz.

Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun...

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 155 156 157 158 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara