2 Ağustos 2016 Salı
ULUSLARARASI YATIRIMCILARLA YÜKSEK DÜZEYLİ EKONOMİ DİYALOĞU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi Diyaloğu Toplantısı, 2 Ağustos 2016 tarihinde TOBB'ndeki konferans salonunda yapılan istişarelerin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de yatırımı bulunan yabancı firmaların temsilcileri, YASED Başkanı Ahmet Erdem, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan ile TİSK ve TZOB temsilcileri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi Diyaloğu Toplantısı’na katıldı.

Genel Başkan Atalay, TÜRK-İŞ'in Türkiye'de yatırımı bulunan 188 yabancı işyerinde 600.000 üyesi bulunduğunu belirterek, yapılan diyalogların ardından Türkiye'de faailyet gösteren yabancı şirketlerin CEO'su kendi ülkesine Türkiye'de yaşanan darbe sürecini anlatacağını ifade etti. 

Daha sonra ortak açklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğindeki Uluslararası Yatırımcılarla Yüksek Düzeyli Ekonomi Diyaloğu Toplantısında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu okudu.

Hisarcıklıoğlu; ''Bugünden itibaren bizlere düşen, ülkemizde hayatı bir an önce olağan akışına döndürmek, Türkiye’yi yeniden geleceğe bakan, coşkulu bir ülke haline getirmektir. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapacağız.

İş dünyası olarak bir an önce ekonomi gündemimize geri dönmek, yolumuza hiçbir kesintiye uğramadan devam etmek azmindeyiz. Bu çerçevede, TOBB, YASED, Türk-İş, Hak-İş, TİSK, TZOB ve Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmış uluslararası şirketler olarak bir araya geldiklerini ve bir durum değerlendirmesi yaptıklarını ifade etti.''

GÜNCEL HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 . . . 229 230 231 232 » »»
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara