12 Mart 2017 Pazar
YASANAN DIPLOMATIK KRIZ AÇIKLAMASI
Bu yaşananlar, bize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkanların gerçek yüzlerini ve gerçek niyetlerini göstermesi bakımından da değerlendirilecek ve unutulmayacaktır.


Müttefik olarak bildiğimiz bir çok batı ülkesinin  Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine faaliyet gösteren terör örgütlerinin faaliyetlerine destek olduğu ve onlara kol kanat gerdiği apaçık ortada iken, bu kez demokrasi ve insan hakları gibi söylemleri dilinden düşürmeyen batılı bir ülke Hollanda'nın uluslararası diplomaside eşi benzeri pek görülmeyen uygulaması, uluslararası toplum için utanç kaynağı olarak hafızalara kazınmıştır.

Bakanların diplomatik dokunulmazlıkları uluslararası hukuk güvencesi altında iken, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu' nun uçağının iniş izninin iptal edilmesini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya'nın Konsolosluğumuza girişinin cebir yoluyla engellenmesini ve hem Sayın Bakanımıza ve hem de Hollanda'da yaşayan vatandaşlarımıza yapılan insanlık dışı muameleyi şiddetle kınıyoruz.

Bu uluslararası hukuka aykırı ve anti demokratik davranışlar, bize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkanların gerçek yüzlerini ve gerçek niyetlerini göstermesi bakımından da değerlendirilecek ve unutulmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur,

Ergün ATALAY
TÜRK-IS Genel Başkanı

GÜNCEL HABERLER
TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU
Copyright (c) TÜRK-İŞ 2007. Tüm hakları saklıdır.

Bu web sayfası ve içeriği, izin alınmaksızın kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrar yayınlanamaz, dagıtılamaz, başka internet
sitelerine metin olarak konulamaz. Kaynak belirtilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, link verilebilir.
Bayındır sok.No:10 Kızılay Ankara